Kamenný obklad na stenu v interiéri
Obklad na stenu z prírodného kameňa je trendový a moderný bude aj o 20 rokov.

Steny v interiéri tvoria najväčšiu plochu. Obklad na stenu z prírodného kameňa je trendový a moderný bude aj o 20 rokov. Kedže ide o prírodný materiál, interiéru dodá vizuálnu pohodu a príjemnú atmosféru.


V súčasnosti sa moderný interiér riadi jednoduchými pravidlami. Musí byť maximálne funkčný, farebne vyvážený a napriek minimalizmu aj vytvárať príjemné prostredie pre relax a oddych. Trendom sú veľké otvorené priestory, kde bez zvýraznenia určitých partií interiéru tento splynie v jeden „rozmazaný“ celok.  Práve kamenný obklad na stene pomôže celý interiér nielen zútulniť ale napomôže zvýrazniť jednotlivé konštrukčné prvky, súčasti zariadenia,  akým je okolie krbu, stena za sedačkou alebo televízorom.

Obklad na stene z prírodného kameňa v interiéri nebýva obzvlášť finančne náročný.
Výmera stien vhodných na obkladanie v interiéri  býva len niekoľko pár metrov štvorcových.  Už len z tohto dôvodu sa neoplatí šetriť.  Vyberte si taký obkladový kameň, aký sa Vám páči, bez ohľadu na jeho cenu.
Kamenný obklad na stene je často lacnejší ako nejaký kus nábytku pomocou ktorého interiér dotvárate.
Osobne by som si do interiéru NIKDY nedal nejakú napodobeninu.(pozn.autora). Veď linoleum si tiež nedávate do obývačky (aspoň väčšina z nás).

Aktuálnym trendom sú kamenné obklady čiernej, bielej prípadne šedej alebo striebornej farby. Táto kombinácia sa prevažne používa na obkladanie stien v moderných interiéroch. Z materiálového hľadiska ide o obklady z mramoru a bridlice.

Pokiaľ je váš interiér ladený do prírodných teplých farieb, obľúbenou farbou sú žltá, hnedá a béžová. V týchto farbách prevažujú kamenné obklady z travertínu, ruly (gneis), vápenca a pieskovca.

Ako obklad na stenu do interiéru môžete použiť akýkoľvek prírodný alebo umelý kameň. Hrúbka jednotlivých obkladov je vo väčšine prípadov cca. 1-3cm a hmotnosť 40-50kg/m2. Pokiaľ nemôžete zaťažovať stavebné konštrukcie, alternatívnou voľbou je tehlový obklad s hmotnosťou cca. 20kg/m2.
Novinkou posledných rokov je kamenná dyha. Je to tenučký (cca.2mm) a veľmi ľahký (2kg/m2) obkladový kameň vo veľkom formáte 122x61cm ale aj klasickom formáte 60x30cm.   

Kamenný obklad na stene v interiéri určite dotvorí charakter vášho bývania. Radi vám poradíme pri výbere vhodného obkladu, s jeho lepením a ošetrovaním.

  • Obklad krbu - obkladovy kamen romantik
  • Obklad Ice Grey - interier steny v obyvacke
  • Travertin gold - kamenny obklad kupelne
  • Umely kamen v interieri
  • Kamenna dyha - vizualizacia obyvacky
  • Kamenna dyha - vizualizacia obyvacky