Najnovšie články

Najlacnejší umelý kameň sa nie vždy najviac aj oplatí.
Výroba, odlievanie imitácie kameňa nie je nič zložié, ale má svoje "ALE"

Pokiaľ vám padla do oka niektorá imitácia obkladového kameňa, tzv. umelý kameň, preverte si jeho pôvod, alebo záruky a certifikáty u predajcu resp. od výrobcu.


Kamenný obklad a jeho cena
Je pravda že obklady z prírodného kameňa patria medzi drahšie?

Či už staviate nový dom, alebo renovujete starý, vždy ste obmedzený určitým rozpočtom. Každý investor hľadá materiál, ktorý splní požiadavku na vzhľad ale aj dostupnú cenu. Je teda tvrdenie, že obklady z kameňa sú drahšie ako ostatné?


Obklad fasády niečo stojí. Porovnali sme ceny materiálu s montážou.
Fasáda domu prezradí o majiteľovi viac ako sa zdá. Ste lakomec, pragmatik, milovník prírody alebo umelec. Veľa týchto črtov sa dá odhadnúť, už pri pohľade na váš dom.

Väčšina ľudí skôr ako začne reálne riešiť vzhľad fasády, má v hlave predstavu o tom, čo sa mu páči. Často krát ho však môžu zaskočiť najmä ceny. Poďme sa teda pozrieť, koľko stojí fasádny obklad.


Fasádny obklad z kameňa. Fasáda domu nemusí byť jednofarebná.
Vhodne zvolený obkladový kameň na fasáde vás odlíši v celej ulici.

Fasáda domu spolu so soklom najviac ovplyvňujú celkový vzhľad domu. Fasádu domu vytvára nielen farba, ale aj štruktúra omietok, obklady. Kamenný obklad na fasáde rodinného domu dodá fasáde originálny vzhľad. Okrem estetickej funkcie môže fasádny obklad plniť aj ochrannú funkciu, hlavne v spodnej časti fasády, hlavne sokla.


Kamenný obklad na stenu v interiéri
Obklad na stenu z prírodného kameňa je trendový a moderný bude aj o 20 rokov.

Steny v interiéri tvoria najväčšiu plochu. Obklad na stenu z prírodného kameňa je trendový a moderný bude aj o 20 rokov. Kedže ide o prírodný materiál, interiéru dodá vizuálnu pohodu a príjemnú atmosféru.