Najnovšie články

Kamenný obklad na stenu v interiéri
Obklad na stenu z prírodného kameňa je trendový a moderný bude aj o 20 rokov.

Steny v interiéri tvoria najväčšiu plochu. Obklad na stenu z prírodného kameňa je trendový a moderný bude aj o 20 rokov. Kedže ide o prírodný materiál, interiéru dodá vizuálnu pohodu a príjemnú atmosféru.


Fasádny obklad z kameňa. Fasáda domu nemusí byť jednofarebná.
Vhodne zvolený obkladový kameň na fasáde vás odlíši v celej ulici.

Fasáda domu spolu so soklom najviac ovplyvňujú celkový vzhľad domu. Fasádu domu vytvára nielen farba, ale aj štruktúra omietok, obklady. Kamenný obklad na fasáde rodinného domu dodá fasáde originálny vzhľad. Okrem estetickej funkcie môže fasádny obklad plniť aj ochrannú funkciu, hlavne v spodnej časti fasády, hlavne sokla.


Kamenný obklad a jeho cena
Je pravda že obklady z prírodného kameňa patria medzi drahšie?

Či už staviate nový dom, alebo renovujete starý, vždy ste obmedzený určitým rozpočtom. Každý investor hľadá materiál, ktorý splní požiadavku na vzhľad ale aj dostupnú cenu. Je teda tvrdenie, že obklady z kameňa sú drahšie ako ostatné?


Prírodný obkladový kameň oživil modernú fasády domu.
Nebojte sa oživiť fasádu kameňom. Veľmi vkusná realizácia. Hnedý obkladový kameň Gneis G5 , béžová fasáda, antracitové okná, dvere, doplnky.

Čierno biely trend? Alebo len obavy z nepoznaného. Naozaj je trendom len čierno šedo biela kombinácia? Nezblbnite aj vy, lebo sused má antracitovú strechu, bielu fasádu, šedé okná a keby bolo možné, tak aj antracitové tuje nasadí.


Kamenné obklady a ich rozdelenie.
Roztriediť kamenné obklady je možné z viacerých hľadísk.

Obkladový kameň najčastejšie rozdeľujeme podľa druhu suroviny resp. horniny, spôsobu spracovania, hrúbky a hmotnosti kamenného obkladu, prípadne podľa jeho farby.